SEPC Serisi
SAPC Serisi
SMP Serisi
SEPH Serisi
SAPH Serisi
Özel Makinalar
 
SMP SERİSİ

SMP SERİSİ SORUNSUZ ORTAĞINIZ

Siz sanayici ve makine kullanıcılarının isteklerinin bileşkesi olarak dizayn edip geliştirdiğimiz ve firmamızın yılların Pazar araştırma ve müşteri isteklerinin titiz incelemesi sonucu tamamen kendi teknoloji ve bilgi birikimimiz ile tasarlayıp gerçekleştirdiği firmamızın 30. kuruluş yılında ilk sürümünü pazara sunduğumuz 41. yılımızda TATEF fuarında tekamül etmiş olarak görüşünüze sunduğumuz yeni SMP serisi makinelerimiz yüksek hızda üretim yapan veya doğrusal ve yüksek basınca düşük enerji maliyeti ile ulaşmak isteyen tüm sektörlere hitap etmektedir. Sorunsuz olarak yıllarca hizmet vereceğine inandığımız yeni modelimiz, SMP serisi makineler ilk hizmete girdiği 1987 yılından beri hizmet vermekte olduğu firmalarda hala randımanlı çalışmalarını sürdürmekte olup, başarısının getirdiği haklı gururu firmamıza yaşatmaktadır.

Makinenin koç dizaynı prizmatik şekilde yapılmış olup sekiz noktadan yataklama ile kullanılacak kalıpların hassasiyetinde tam koruma sağlanmıştır, ayrıca kızak yataklarında darbe ve aşınmaya mukavim malzemeler kullanılarak darbelerin emilmesi sağlanmıştır. Makinenin en büyük avantajlarından bir diğeri her zaman pres makinelerinde büyük problem olan vida küre boşluğu bu makinede özel olarak düşünülmüş ve biyel koç birleşimi tamamen millerle yapılabilmektedir. Makinenin biyel sistemi yaklaşık 0,5 ~ 0,25 derecelik açı ile çalıştığından boşluk oluşma riski diğer makinelere oranla hemen hemen yok gibidir. Ayrıca koç vida ayarı çok hassas olarak 0,02 hassasiyette ayar imkanı tanımaktadır. Biyel sisteminin düşük dereceli açı ile çalışması makinenin verimini arttırarak düşük güçteki motorlarla daha yüksek randıman alınmasını sağlamıştır. Örneğin, normal bir otuz ton baskı gücüne haiz bir eksantrik pres makinesinde 2,2 kw motor kullanılması gerekirken yeni sistemde 0,75 kw motor yeterli olmaktadır. Aynı örneği 250 ton baskı gücüne haiz bir makineye taşıdığımızda 5,5 kw bir motor gücü elde etmek için yeterli olmaktadır.

   
   

Motor gücünün hesaplanmasında makinenin çalışma prensibinin eksantrik veya angernajlı olması etken olmaktadır. Eksantrik modellerde sürücü adaptasyonu olduğu takdirde 800 devirlere çıkmak mümkün olmakla birlikte, güç isteyen sistemlerde angernaj ve redüksyon yöntemi ile motor gücü ve baskı adedi düşmekle birlikte güç artmaktadır.

Makinenin gövde dizaynının kaynaklı çelik konstrüksiyon olması değişik ölçülerde özel imalatları mümkün kılmakla birlikte dökümden ileri gelecek tüm hataları da ortadan kaldırmıştır. Standart imalatta minimize edilmiş olan pres ölçüleri istenilen ebatlarda imal edilme şansına sahiptir. Ana taşıyıcı yük merkezinin presin C bölgesi dışında olması C tipi gövdelerin esneme problemini ortadan kaldırmış ve yüksek basınç isteyen desen basma veya markalama işlerinizde 4 yönden çalışma opsiyonunu kazandırmıştır. Yeni sistem SMP serisi makinelerimizde düşük tonajlardan yüksek tonajlara kadar tüm tonajlarda normal pres makinelerine nazaran büyük ölçüde fiyat avantajları sağlanmaktadır. Bu avantajlar makinenin aksesuarları, fonksiyonları ve az bakım gerektirmesi göz önüne alındığında açıkça ortaya çıkmaktadır.

Sizlerin tavsiyeleri ve istekleri doğrultusunda daha da geliştirilecek olan ürünümüz için daha detaylı bilgi ve enformasyon linkte bulunan bilgi formunu doldurunuz.